Hüppamine on jälle huvitav

Mul oli kogu aeg see probleem, et kukun jube kiiresti. No nii 230-235 tuli ära ikka ja seda on lihtsalt väga palju. Nii mõnigi osavam hüppaja muidugi suudab järele tulla, aga tema jaoks on see metsik pingutus ja mina pean ennast hästi laiaks ajama, et natukenegi kiirust alla saada. Ühesõnaga on see mõlema jaoks üsna ebahuvitav tegelikult.

Nüüd ma ostsin endale kombe. Tony Suit. Igasugu huvitavate vidinatega, esiteks on ta lihtsalt väga paksust riidest, teiseks on ta üsna suur, kolmandaks on tal bootsied ja nende küljes sellised taskud, mis õhku täis lähevad ja neljandaks mingid tiivahakatised kaenla all, mida saab pingule tõmmata ja mis veel lisaõhutakistust tekitavad.

Esimene hüpe selle kombega oli üsna põnev, tükk aega polnud nii kõva adrekat sees olnud. Eriti ei olnud abiks ka teiste jutud, et .. ühesõnaga jäi selline mulje, et suuremat sorti katsumus seisab ees. Reaalsus oli aga hoopis midagi muud, hüppasin välja ja sain kohe täiesti stabiilseks ja nii kestis see kuni vabalangemise lõpuni. Mitte ühtegi probleemi ei olnud :) Proovisin kõiki ära, mida see kombe sisaldab ja jäin täitsa rahule – peamiselt selletõttu, et ma _tundsin_, et olen nüüd tunduvalt aeglasem.

Teisel hüppel sain ka Protracki laenuks (mul endal seda pole veel) ja see andis välja järgmised numbrid:

Kõrgus: 3250m
Avamine: 900m
Keskmine kiirus: 191km/h
Max kiirus: 214km/h
Vabalangemisaeg: 47 sekundit.

Minu jaoks täielik müstika :) Ja samas on need minu arvates täiesti arvestatavad numbrid ja kui ma veel korralikumalt lendama ka õpin, siis peaks juba saama kujundites ka osaleda. Või mida teie arvate? :)

About these ads

5 thoughts on “Hüppamine on jälle huvitav

  1. Ma tegelt ei tea mida öelda. Need tiivahakatised ei ole selles mõttes tiivad, nagu mõnel videomehel on, minu kombel on lihtsalt natuke rohkem riiet kaenla all ja kombe sees paelad, millega ma saan seda pingule tõmmata ja rohkem dragi tekitada. Tehniliselt vist siiski tiivad jah :)

    Ja kujundid – no mingeid 2-way või 3-way funhüppeid lubad sa mul ikka teha vast? :)

  2. Duke kallike! Mina ei ole lubaja ega käskija ega keelaja. Kuna Sina rääkisid tiibadega kombest, siis mina avaldasin arvamust tiibadega kombe ohtlikkuse kohta kujundisse ronimisel. Aga räägime pikemalt asjast hoopis mujal kui siin?

  3. Duke! Mina ja panga juba ammu ootame, kui saaks sinuga lendama minna! Kuigi siis sooviks ilma selle kombeta, et saaks sitflys kontakti lennata.
    Kui kõhuli lendame, siis pole nendest tiivakestest mingit probleemi!:-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s